Yeminli Tercüme Çeviri

Yeminli Tercüme Çeviri Nedir?

Yeminli Tercüme Çeviri, yeminli çevirmen tarafından belgenin aslına uygun şekilde tercüme edilip, imzalanıp, mühürlenmesidir. 7 Dil Tercüme, yeminli çeviri bürosu olarak, sadece İngilizce, ingilizce Tercüme, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde değil tüm yaygın dillerde yeminli çeviri hizmeti vermektedir.

Diploma, pasaport, vukuatlı nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı gibi her türlü belgeniz, noterliklerde yemin zaptı bulunan yeminli tercümanlarımızca çevrilerek imzalanır.

Yeminli Tercüman Kimdir? Kimler Yeminli Tercüme Yapabilir?

Yeminli tercümanlık; noterlik kanunu gereğince yeminli tercümanlık yapmak isteyen kişinin, notere gidip yabancı dil bildiğine dair diplomasını ibraz etmesi, noter huzurunda usulüne uygun yemin etmesi ve tutanak tutulması ile olur.

Yeminli tercüman olacak kişilerin T.C. vatandaşı olması gerekmektedir. Yeminli çevirmenin yaptığı ve kaşeleyip, imzaladığı belge yeminli tercümedir. Yeminli tercümanın yaptığı çevirinin noter onayını sadece çevirmenin yemin zaptının bulunduğu noter onaylamaktadır. Çevirmenin, yeminli tercüman olması, o kişinin imzasının başka bir noter tarafından da tanınacağını anlamına gelmez.

Bir çevirmen birden fazla noterlikten yemin zaptı alabilir. Bu anlamda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Noter tarafından tasdiki yapılacak olan belgeler, asıl ve tercümeleriyle birlikte en az iki takım olacak şekilde hazırlanır. Örneğin belgenin aslı Türkçe ise, İngilizce tercümesi asıl evrakın üzerine konur ve birlikte zımbalanır. Belgeler 2 nüsha olarak bu şekilde hazırlandıktan sonra, bir takımı noterde kalır, diğeri ise size teslim edilir. Bu sayede, belge üzerinde daha sonradan değişiklik ve oynama yapılma ihtimalinin de önüne geçilmiş olur. Resmi makamlar nezdinde herhangi bir anlaşmazlık veya sorun olması durumunda, belgelerin noterde saklanan nüshaları geçerli kabul edilir.

Çevirisi yapılmış belgenin yeminli tercüme sayılabilmesi için, bazı şartları taşıması gerekir. Bunlar;

  • Çeviri, noter tasdiki almış yeminli tercüman tarafından yapılması gerekir.
  • Çeviride; yeminli tercümanın adı, çeviri yapılan dil ve çevrilen dil, çeviri tarihi gibi bilgilerin bulunması gerekir.

Türkiye Geneline Hizmet

Yeminli tercümesini istediğiniz belgenizi tarayıcı ile tarayıp bize e-posta yoluyla göndermeniz yeterlidir. Yeminli çeviriniz en kısa sürede hazırlanarak; elden, kargo, kurye veya posta yoluyla teslim edilecektir.

Unutmayın! Yeminli tercüme kolay bir iş değildir ve sadece bu konuda uzman olan tercüme büroları kaliteli bir hizmet sunabilir.

HABER YAZILIMI | HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri