Apostil Tasdikli Çeviri Nedir?

Apostil Tasdikli Çeviri Nedir?

1961 yılında ülkeler arasında akdedilen Lahey Anlaşması (Konvansiyonu) ile sözleşmenin üye devletleri için yabancı resmi belgelerin yasallaştırma şartlarını kaldırmıştır. Sözleşme, bir ülkede düzenlenen ve farklı bir ülkede kullanmak üzere resmi belgelere konulan özel bir kaşe ile konsolosluk onayı yerine apostil konulmasını yeterli kıldı. Apostil hakkında daha fazla bilgi almak için Apostil Nedir? makalemizi okuyabilirsiniz.

Tasdik İçin İstenilen Belgeler

Apostil veya Tasdik Şerhi Nerede ve Nasıl Yapılır?

Tasdik işlemleri Resmi belge tercüme işlemi bittikten sonra, Valilik Hukuk Büroları veya İlçe Kaymakamlıkları tarafından yapılmaktadır.
Apostil yapılacak olan belgede ıslak resmi mühür ve imza olunması zorunludur (e-imza, hazır kaşe imza, apostil yetkilisinin yerine atılan imza kabul edilmez).
Savcılık belgelerinin apostili Cumhuriyet Başsavcılıklarında yapılır.
Lahey Anlaşması üye olmayan ülkelerin belgeleri Valilik Hukuk Büroları tarafından yapılır.
Bir evrak birkaç dakika içinde tasdik edilmektedir. Apostil ile belgenin tasdik işlemi ücretsizdir.

Apostil Hangi Belgelere Yapılır?

Apostil tasdiki yapılan evraklardan bazıları

Apostilin Geçerlilik Süresi

Apostillerde geçerlilik süresi yoktur. Fakat apostil’in yapıldığı belgenin bir geçerlilik süresi vardır. Örneğin: Vekalet belgesine apostil yaptırdıysanız, velaketin süresi geçtiğinde buna bağlı olarak apostil de otomatik olarak geçersiz olur.  Bir başka örnek ise; nüfüs kayıt örnekleri 6 ay geçerlidir. Dolayısı ile apostil tasdiki yaptırdığınız evrakın geçerliliği süre bu kadardır.

Apostil Hizmeti Verdiğimiz Diller

Profesyonel Noter Tasdikli Yeminli Çeviri Hizmeti

Profesyonel çeviri siparişleriniz, 7 Dil Tercüme’nin zorlu çeviri değerlendirme programı sürecinden en az %95 ve üzeri başarı puanı alan,100 ’den fazla Ülkeye ait Profesyonel Tercüme Ofislerinin ortak çalışması, deneyimli ve alanlarında uzman tercüman kadrosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

40 Yıldır Tercüme

7 Dil Tercüme 1980 yılından bugüne kadar, hem yurt içinde, hem de yurt dışında, tercüme ve dil hizmetleri alanında Tam kalite çözümler üreterek binlerce müşterisine profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

40 Yılın Tecrübesi olan Çeviri Konusunda , Gerek  İtina ile seçilmiş Tercümanlar ve İş ortakları ile uyum içinde çalışmaktadır.

Başka Bir Sorunuz Var mı ? Lütfen Bize Yazın…

Bir işten emin olmak mı istiyorsunuz ?

Ya onunla Çalışacaksınız, Yada onu Araştıracaksınız.

Merak ettiğiniz Her Şeyi Sorabilirsiniz…

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri